Manual

Návod

Existuje mnoho různých typů úvazů. Nejuniverzálnější z nich ,,kříž s kapsou uvnitř‘‘ Vám Dekka přináší jako fotonávod na youtube a ilustorovaný návod po jednotlivých krocích. Dbejte na bezpečí Vašeho dítěte a prostudujte si důkladně všechny instrukce. V případě potřeby Vám doporučíme nejbližší komunitní skupinu, kde Vám pomohou a poradí s vázaním.

Manual img.1

Krok 1 / 12

Nalezněte středovou značku. Tu umístěte doprostřed svého hrudníku.

Manual img.2

Krok 2 / 12

Konec šátku obmotejte dozadu, kde ho za zády vedete šikmo k protějšímu rameni a dopředu.

Manual img.3

Krok 3 / 12

Stejné křížení proveďte i s druhým koncem šátku.

Manual img.4

Krok 4 / 12

Na hrudníku vznikne kapsa z vodorovného pruhu šátku, do které umístíte dítě. Přetáhněte šátek přes zádíčka dítěte až ke krčku.

Manual img.5

Krok 5 / 12

Nyní zakapsujte dítě tak, že dolní pruh šátku rozprostřete od kolínka ke kolínku a zasunete ho mezi vás a dítě.

Manual img.6

Krok 6 / 12

Uchopte jeden konec šátku a zatáhněte nahoru, stejně tak i s druhým. Poté držte pod zadečkem jeden konec a druhý pruh látky utahujte postupně kousek po kousku od vnitřního lemu k vnějšímu, stejně tak i na druhém konci šátku.

Manual img.7

Krok 7 / 12

Upravte šátek na vašich zádech a ramenou.

Manual img.8

Krok 8 / 12

Pevně držte cípy šátku a přítahněte dle potřeby.

Manual img.9

Krok 9 / 12

Oba konce šátku teď pevně veďte pod zadečkem dítěte.

Manual img.10

Krok 10 / 12

Překřížením je veďte dále pod nožičkami dozadu.

Manual img.11

Krok 11 / 12

Za zády udělejte uzel (ambulanční).

Manual img.12

Krok 12 / 12

Pro zvýšení pohodlí a opory dítěte roztáhněte oba pruhy šátku přes záda dítěte. Zatlačte na patičky dítěte směrem nahoru, aby kolínka mělo výš než zadeček a zádíčka zakulacená. Můžete se předklonit a ještě poopravit osu dítěte.

Manual

Návod - Bezpečnostní doporučení

Tento úvaz je vhodný jak pro novorozence, tak i pro větší miminka. Pro kojence je tato vertikální poloha nejbezpečnější a nejergonomičtější. Uleví kojencům, kteří trpí refluxem a dítka jsou v ergonomické poloze: kyčle mají správnou M polohu, kdy kolínka jsou výš než zadeček a nožky jsou doširoka roztažené. Při nošení nezakrývejte dítěti obličej, měli byste být schopni stále sledovat jeho dýchání. Bradička dítěte by neměla být přitlačená na jeho hrudníček nebo obličej přímo na váš hrudník, je lépe, když na vás naléhá ouškem. Utahujte řádně šátek tak, aby nedošlo k vypadnutí dítěte nebo naopak k omezení dýchání dítěte. Nejezděte na kole nebo v autě s navázaným miminkem. V hromadných dopravních prostředcích seďte proti směru jízdy, snížíte tak riziko poranění při prudkém zabrzdění.

Manual